"Enter"a basıp içeriğe geçin

Cs go en iyi çözünürlük ayarı

Özellikle first person shot (fps) oyunlarında en basit şekilde bir avantaj sağlamanın şekli çözünürlüğü değiştirmektir. Özellikle geniş ekranlarda kare ekran çözünürlükleri kullanıp ekrana gerdirirsek düşmanları daha çok pikselde görürsünüz. Yani vurabileceğiniz hitbox’ın ekrandaki oranı artmış olur. Size bu yazıda cs go en iyi çözünürlük ayarlarını sunmaya çalışacağız. En azından anlatacağız.

Günümüzde profesyonel oyuncular da orijinal monitor çözünürlüklerini kullanmak yerine daha düşük çözünürlükleri kullanılır. Ancak çözünürlük değiştirmek bulanıklık sorununa neden olabilir. Bu yüzden en optimize ayarı kullanmak gerekmektedir.

Profesyonel oyuncuların %70’i 2 farklı çözünürlük ayarı kullanmaktadır.

  • 1024×768
  • 1280×960

Cs go en iyi çözünürlük ayarı hangisidir?

Aşağıda sizinle iki fotoğraf paylaşacağım bunlardan birisi 1920×1080 diğeri ise strecth edilmiş şekilde bir 1280×960.

cs go en iyi çözünürlük
cs go çözünürlük ayarı

gördüğünüz üzere 1280×960 cs go çözünürlüğünde adam daha geniş bir şekilde duruyor. İki fotoğrafta da adamın kazandığı alanı hesaplama gerekirse 1080p de adamın kafası 13 piksellik alan kaplarken 960plik görüntüde 17 piksellik alan kaplıyor. Ufak bir hesaplama yapmak gerekirse adamın cüssesi %30 büyümüş diyebiliriz. Cs go en iyi çözünürlük ayarı olan 1280×960 üzerinde oynarsanız %30 daha avantaj kazanmış olursunuz.

Ayrıca çözünürlük ayarlarınızı düşürmek fps oranınızı arttırır. 1080’den 960’a dönmek yaklaşık %10 civarında size fps arttırışı sağlayacaktır.

Eğer 1024×768 çözünürlük kullanırsanız görüntü kaliteniz çok düşecektir ve alışmak daha zor olacaktır ancak bu bir tercih meselesi tabi ki.

Çözünürlüğünüzü değiştirdikten sonra eğer 60hz bir monitor değil de 75hz, 120hz, 144hz monitör kullanıyorsanız masaüstünde ekran ayarlarından tekrar monitor yenileme hızınızı ayarlamanız gerekmektedir. Ayrıca cs go steam başlatma seçeneklerine -freq 144 kodunu eklemeniz gerekmektedir (144 kısmı kendinize göre değiştirin). Yoksa çözünürlüğü düşürünce oyununuz 60hz’e düşer ve monitor özelliklerinizden faydalanamazsınız.

Trigger ayarları hakkında da okumak isterseniz buradan. İnternet sitemizi ziyaret etmek için size https://csrkpremium.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir