"Enter"a basıp içeriğe geçin

CSGO Kan Silme Kodu: Tuşa atayın

Oyunda en sinir bozucu şeylerden biri de duvardaki kanlardan dolayı düşmanı görememektedir. Bu nedenle csgo kan silme kodu ile bir tuşa atayıp kullanarak kanları silebilirsiniz.

Oyunda kanların uzun süreli olarak duvarda kalması algıyı yanıltabileceği için profesyonel oyuncular genellikle bunu devre dışı bırakmak isterler. Ancak csgo oyunun ayarlarında duvardaki kanları silebilmek için yapabileceğiniz bir ayar bulunmuyor. Bunu sadece komut satırı üzerinden ufak bir kod girerek yapabilmektesiniz.

Csgo Kan Silme Kodu Nasıl Tuşa Atanır?

Bu ayarı yapabilmek için öncelikle geliştirici konsolunun açık olması gerekmektedir. Öncelikle ayarlardan -> oyun ayarlarına girerek -> geliştirici konsolunu etkinleştir seçeneğini etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Daha sonra ESC tuşunun altında bulunan çift tırnak tuşunu kullanarak konsolu etkinleştirip kapatabilirsiniz.

Csgo duvardaki mermi ve kan silme işlevini yerine kod r_cleardecals ancak bu kodu bu haliyle her seferinde konsola yazmanız gerekmektedir ki oyundayken bunu yapmak pek mümkün olmuyor.

Bu nedenle şu şekilde tuşa atama yapabilirsinz.

  • bind shift “+speed; r_cleardecals”

bu kodu kopyalayıp konsola yapıştırdığınız shift tuşuna bastığınızda hem yavaş gitme işlevini yapacaktır hem de duvardaki mermi ve kan izlerini temizleyecektir. Eğer shift tuşuna atamak istemiyorsanız mesela v tuşuna atamak istiyorsanız şu iki kodu çalıştırarak yapabilirsiniz.

  • unbind v
  • bind v “r_cleardecals”

Öncelikle v tuşuna ayarlı bir özellik varsa bunu devre dışı bıraktık daha sonra cs kan silme işlevini yerine getiren kodu v tuşuna atadık.

Belirttiğimiz bu özellikler sayesinde isterseniz shift tuşuna basarak isterseniz başka tuşa atayarak kanları silme temizleme işlemi yapabilirsiniz.

Eğer sitemizi incelemek ve csgo hack hakkında bilgi almak isterseniz https://csrkpremium.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ya da diğer bir yazımız olan cs go en iyi çözünürlük ayarını öğrenmek isterseniz bu yazımıza da ziyaret edebilirsiniz.

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir